קדושת החיים- המאבק בתאונות הדרכים

הרה"ג ד"ר רצון ערוסי רבה של קריית אונו וחבר מועצת הרבנות הראשית יצא בקריאת קדש נרגשת לכלל הציבור לשמור על קדושת החיים. עקב ההסלמה בתאונות הדרכים הקשות הפוקדות את עמנו,

אומר הרב, אני חש חובה מוסרית כיהודי שחי בארץ הקודש, להדגיש את הפן התורני בנושא קדושת החיים. הרב מציג את הזלזול בחוקי התעבורה, שימוש בנייד בזמן נהיגה,אלכוהול,מהירות מופרזת, חגורת בטיחות ומעברי חציה וחוזר ומדגיש כי כל זלזול בחוק שכזה הוא הפרה בוטה של חוק שמירת החיים כל פי תורתנו הקדושה. הרב מתריע גם נגד הרשויות שאינם עושים מספיק לתיקון הכבישים ולאחזקת ושיפור תמרורי ההכוונה. חיים ללא תאונות על פי הרב רצון ערוסי, המתכון למניעת תאונות הדרכים מתחיל מהחינוך. "חטאנו עווינו פשענו על שחדלנו לחנך את עצמנו ואת בנינו ובנותינו שהחיים הם קדושים, והם פיקדון בידינו מאבינו שבשמים, אבי החיים, ועוון גדול מנשוא לפגוע בחיים".

כותב הרב. כאשר יהודי מבין כי יש ערך עליון לחיים ויש מי שצווה עליהם קל לו יותר ומובן לו יותר הצורך לשמור על חוקי התנועה. את שיטת הענישה לא שולל הרב על הסף אך מציע עבודות שירות לזמנן ממושך במקומות בהם נפגעי תאונות דרכים, ע"מ להחדיר את חומרת העניין בתודעה. מעל הכל כותב הרב יש לקבע את המסר על שמירת קדושת החיים והזהירות בדרכים בכל מוסדות החינוך מהגיל הרך ועד בכלל. ואנא אחיי ורעיי, הפיצו איגרת זו בכל אמצעי התקשורת, ומיד ליד, לכל אחד, במסיבות ובדרכים, בכל עצרת ובכל התקהלות. וכל המזכה את הרבים, זכות הרבים תגן בעדו ובעד בני ביתו עדי עד.

תאריך: 
11/03/10 כ"ה אדר התש"ע
קבצים מצורפים: 
x

Audio Playlist