"ויתרתי על השבת וילדי נפלו לסמים בסופי השבוע" - סיפור אמיתי

וקראת לשבת עונג -עונג ליחיד, למשפחה ולקהילה

זכות זכה עמנו שיש לו את יום השבת, יום השבת נועד אמנם למנוחה, ודבר זה חשוב לכל אדם, ואפילו לבעלי חיים, אבל יום השבת נועד גם לעונג, עונג ליחיד, עונג למשפחה ועונג לקהילה, כמו שבתות חתן וכלה, או כל שמחות משפחתיות וקהילתיות.

ברשותכם, אספר לכם סיפור אמתי*:

לפני למעלה מ 30 שנים, כשעדיין גרתי בבני ברק, הוזמנתי להרצות בעיר מסוימת. הזמנתי מונית, ישבתי ליד הנהג, ולאחר שבירכתיו בשלום, שקעתי בקריאת ספר. הבחנתי שהנהג כל הזמן מסתכל לעברי, כמי שרוצה לשוחח עמי. פניתי אליו ושאלתי אותו לשלומו. הוא השיב לי: "אני מקנא בכם אתם הדתיים". נדהמתי לשמוע זאת, ואמרתי לו: "ראשית כולנו יהודים. שנית, לא כדאי לך לקנא במי שאינך יודע מה מצבו, כי לכל אחד יש 'חבילה' של בעיות וקשיים משלו". הנהג השיב לי: "יהיו הבעיות והקשיים שלכם אשר יהיו, הם לא יהיו כמו הצרות שלי, כי אני עבדתי ב'אל על', ואף שאינני דתי, נהגתי להתפלל בליל שבת עם ילדיי, ואשתי הדליקה נרות שבת, וסעדנו סעודה משפחתית בליל שבת. לימים חברת 'אל על' רצתה עובדים לשבת, ונתנה 400% שכר שבת. התפתיתי לכך. ויתרתי על התפילה בליל שבת ועל הסעודה המשפחתית בליל שבת, ועבדתי והשתכרתי טוב. לימים, פיטרו אותי. אמנם קיבלתי פיצויים גבוהים, אבל הפסדתי את המשפחה ואת חיי ואת ילדיי. בליל שבת הם בילו ברחובות, ונשאבו לחברים צורכי סמים, וכל הכספים שלי בוזבזו לגמילת הילדים, הפכתי להיות נהג מונית, והמעט שאני משתכר, ילדיי המסוממים גונבים אותי, כל חיי נהרסו, בגלל שהפסקתי את ליל השבת המסורתי והמשפחתי, לכן אני מקנא בכם."

אחי ורעי, אנו מדליקים נרות לכבוד שבת כדי להוציא את האורות הפנימיים שבנשמותינו החוצה, ולהתענג עונג גופני נפשי ורוחני. ביום השבת, כולנו יחידים משפחות וקהילות. אשרינו שזוהי השבת שלנו. אנו משגרים לכם נרות לכבוד שבת באמצעות בית חב"ד שבעירנו, ותתקיים סעודת עונג שבת בליל שבת ע"י תנועת מעיינות ברחוב וינגייט 22 קרית אונו. יישר כוחם.

אני מקווה שבכך נתרום תרומה לעונג שבת שלכם ושלנו. כי כולנו בני אב אחד. היו שלום וברכה, שבת שלום ומבורך.

* הסיפור אמתי שמעשה שהיה כך היה, אין בו שום השלכות לשום חברה כלשהי.

תגיות: 
תאריך: 
02/01/20 ה' טבת התש"פ
קבצים מצורפים: 
x

Audio Playlist