החרמת הדתיים - 'תוכנית התנתקות' מיהדות

במכתב עמדה חריף מתריע הרב ערוסי כי בימים אלו מקדמים גורמים פוליטיים 'תוכנית התנתקות' מיהדות המדינה.

בנייר עמדה חריף שפרסם הרב ד"ר רצון ערוסי, רבה של קרית אונו חבר מועצת הרבנות הראשית ומומחה למשפט עברי, כי החרמת הדתיים כשותפים לממשלה, בטענה שהם קיצוניים, חמורה מאוד, והיא תפגע בייחוד עמנו ובאחדותו. בימים אלו, ערב יום הכיפורים שמסמל ימי סליחה וכפרה וימי הסוכות שמסמלים אחדות ישראל, מקדמים פוליטיים 'תוכנית התנתקות' מיהדות המדינה.

הרב ערוסי, אשר מוערך מאוד על כל השכבות השונות בעם כאישיות מקרבת ומכילה רואה במהלכים האחרונים שינוי מבעבר, "כל אדם הגון יודה שהממשלות הקודמות עם הדתיים לא היו בבחינת מדינת הלכה." פותח הרב את מכתבו. "אפילו לא שינו את הסטאטוס קוו לכיוון הדת. נהפוך הוא, יש כרסום הולך ומתמשך בסטאטוס קוו לכיוון החילון, כמו מרכולים בשבת, תחבורה ציבורית בשבת, הכרה בזוגיות שאינה כדת משה וישראל, ועוד."

"על המחרימים את הדתיים לדעת שהחרמתם פירושה שהסטאטוס קוו יקרוס, לא תהא שבת במרחב הציבורי, יונהגו נישואין אזרחיים, דבר שיגרום לפילוג בקרב העם ולאבדן הזהות היהודית של עמנו, ולאבדן הזהות היהודית של מדינתנו", מתריע הרב.

הרב רואה אחריות ישירה של ראשי המפלגות לאסון של קריסת הסטטוס קוו וההשלכות שיהיו מכך. "אחריות כבדה מוטלת על הפוליטיקאים הדורשים ממשלת אחדות ליברלית. ההיסטוריה תשפוט אותם. לא הכל פוליטיקה. ייחוד עמנו בעם היהודי ואחדותו, וייחוד מדינתנו כמדינה יהודית, הם סוד קיומנו. בלעדי ייחוד עמנו כעם יהודי, יהדותי, לא היינו שבים לארצנו אחרי אלפי שנות גלות בכל תפוצות התבל, וגם אין לנו זכות על ארץ ישראל כמדינת העם היהודי. ראו הוזהרתם!", סיים הרב.

 

 

תאריך: 
03/10/19 ד' תשרי התש"פ
x

Audio Playlist