חוגגים עשור לאתר נצח ישראל

במלאת עשור לאתר "נצח ישראל", אנו נפגשים עם דן עמיאל אשר משמש כעורך האתר מזה כשבע שנים. אתר האינטרנט "נצח ישראל" משמש  כשופר לפעילותם של מכון מש"ה ועמותת הליכות עם ישראל בנשיאותו של כבוד מו"ר הרב רצון ערוסי.

האתר, מרכז אלפי תשובות בכתב, בשמע ובווידאו במגוון רחב של תחומי היהדות.

מה המטרה של אתר "נצח ישראל"?

המטרה של נצח ישראל היא לתעד ולהפיץ בכלים טכנולוגיים את תורת הרמב"ם, יהודי תימן, הרב קאפח וממשיך דרכם בדורנו מו"ר הרה"ג רצון ערוסי שליט"א ולרכז בית מדרש וקהילה תוססת של תלמידים ההולכים לאורם בארץ ובעולם.

אנו עושים כל שניתן להדביק את ההתקדמות הטכנולוגית כדי לאפשר לציבור ובעיקר לדור העתיד להשכיל במשנה תורנית ברורה ומסודרת שתהווה להם מסלול ודרך לבניית חיים של תורה באור אשר נאמן למסורת המקורית והעתיקה של הרמב"ם ויהודי תימן. מעבר לכך, אנו פועלים מול המסגרות הציבוריות הכלליות וקהלים שונים בפרסום התייחסויות אקטואליות מתוך נקודת מבט תורנית והן בפעילות תודעתית סביב הרמת קרן המשפט העברי כבסיס למשפט יהודי במדינת ישראל".

למה החלטתם לקרוא לאתר "נצח ישראל"?

נצח ישראל מבטא את הקשר שלנו כעם הנצח עם תורת הנצח. הנביא שמואל אמר "וְגַם נֵצַח יִשְׂרָאֵל לֹא יְשַׁקֵּר וְלֹא יִנָּחֵם כִּי לֹא אָדָם הוּא לְהִנָּחֵם". יש בפעילות האתר חשיבות רבה לשימור האמת ההיסטורית, המורשתית והאמונית הטהורה של עולם היהדות ברוח הרמב"ם ויהודי תימן ועם זה לפעול להנחלתו לעם הנצח ולהאיר לעולם כולו, כנגד רוחות הסער התרבותיות והמוסריות שפועלות בעולם ולנצח בהם. לכן בחרנו כלוגו לאתר את המנורה שתפקידה להאיר לעם ישראל ולעולם כולו את אור התורה והאמונה.

איך זה קורה הלכה למעשה מידי יום?

מאחורי הקלעים באתר פועלים הרבה חברים בעמל יומיומי ובשיתוף פעולה נהדר ליצירת תכנים והנגשתם לציבור. חשוב לציין כי רובם פועלים בהתנדבות.

גב' ורד בדיחי הי"ו המזכירה המסורה של הרב, אחראית על הקלדת עשרות תשובות מידי יום לציבור ומנהלת את חנות הספרים הדיגיטלית בסיועו הנאמן של מר שלום אשואל אשר אחראי על כל נושא שילוח הספרים.

ר' משה ירימי הי"ו משקיע שעות רבות מידי יום להעלאת הקלטות אודיו של הלכה יומית ושיעורים נוספים של הרב ערוסי. ר' ערן חבשוש מסכם את שיעורי כולל יום השישי אשר משודר בשידור חי באינטרנט בסיוע חברת שרלייב של ידידנו היקר ר' עזריה נהרי ובקול הלשון. גב' יפית בן שלום מנהלת את ערוץ היוטיוב שהקמנו בשנה האחרונה וכבר מגיע לאלפי צופים חדשים. ר' אריאל פרחי, אחראי על ארכיון עלון אור ההליכות ונועם עוזרי אשר מנהל את קבוצות הוואצאפ השונות. צוות המתכנתים שלחנו רבקה מנטל ואמיתי רוזנברג אשר משקיעים שעות רבות לפעמים באמצע הלילה על מנת לדאוג לפעילות סדירה של האתר.

טוב, לא ניתן לך להתחמק מהאחריות שלך. איפה אתה בכל הפעילות?

ההשתדלות שלי בס"ד היא לפקח שכל המערכות עובדות באופן תקין ויחד עם זה לתכנן בניית מערכות וערוצי שיווק חדשים. בשנים האחרונות עסקנו הרבה בעיצוב המערכת באופן שיתאים לציבור הכללי ויאפשר להם גישה נוחה לתורת הרמב"ם אשר הולכת ותופסת תאוצה. הנגשנו את כל המערכות למכשירי הסמארטפון והקמנו קהילה תוססת בכמה קבוצות וואצאפ שונות ובתפוצה לאימיילים. ישנה אפשרות רכישה דיגיטלית לספרי מכון מש"ה ושדרגנו את מערכת הדוברות להפצת התכנים של הרב לערוצי התקשורת השונים ובפייסבוק. לדוגמא, יצרנו מערכת שבתוך שעה מעת שהרב העביר התייחסות אקטואלית באודיו, אנו כבר מפיצים את משנתו לערוצי התקשורת השונים ולקהילה. אנו משתדלים לרענן את התכנים בדף הבית בחומרים מעניינים ואקטואליים ולהוסיף רבנים נוספים לפעילות התוססת של בית המדרש הווירטואלי.

אל האתר מגיעים מעל ל-28,000 גולשים מידי חודש מכל העולם!!! מה שהצריך אותנו לעבור לשרת יותר מתקדם להשקיע שעות נוספות בעריכת התכנים.

אילו משובים אתם מקבלים?

אנו מקבלים פניות מכל העולם החל מתלמידי חכמים אשר מבקשים מענה לסוגיות סבוכות עד ליהודים פשוטים שמבקשים תשובה בהשקפה ובהלכה. אני רואה מידי יום כניסות של גולשים מהארץ והעולם כולו אשר נהנים לקרוא לשמוע ולצפות בתשובות.

הכי מרגש מבחינתי היה לפגוש יהודי מרוסיה שגלש לאתר במשך תקופה ארוכה ומצא מענה להרבה שאלות ביהדות שהציקו לו. בעקבות כך ובהכוונתו של הרב החליט לעלות לארץ וללמוד אצל הרב אליקים צדוק בישיבת תורת החיים. בעז"ה הוא עוד יקים בית של תורה ויאיר לכל העולם.

מה הם הפרויקטים הקרובים שאתם עובדים עליהם?

בעזרת ה' בשנה הקרובה אנו מתכננים מהפך טכנולוגי ולהגיע לקהלים יותר רחבים.

  • הנגשה לבעלי מוגבלויות.
  • השקת "חכמת מש"ה" - מערכת חיפוש מתקדמת לכל שאלה.
  • תרגום הכותרות והחנות באתר לדוברי אנגלית ורוסית.
  •  רדיו אשר ישדר את ההלכה היומית מידי יום ואפשרות להפעלת פלייסליטים מהאתר לכל החברים שנמצאים בלכתך בדרך.
  • גולת הכותרת הוא התחלת פיתוח יישומון(אפליקצייה), אשר כלול את כל ספרי מכון מש"ה עם אפשרויות נרחבות. כדאי להירשם לאתר ולהתעדכן.
תגיות: 
תאריך: 
29/07/18 י"ז אב התשע"ח
x

Audio Playlist