לגלות אחריות מנהיגותית על מנת למגר את מגיפת הקורונה

שמעתי את נשיא המדינה מתנצל על הכישלונות של הממשלה בעניין הקורונה, מתחנן לעם שישמרו על כללי ההוראות כי אם חלילה חלילה נצטרך סגר שלישי מצבנו יהיה איום ונורא. אוי לנו אם נזדקק לסגר שלישי. אני רוצה לא להתחנן אלא לזעוק זעקה מקירות הלב - אל נא אחיי תרעו וזכרו למכשילים אל תהיי תקווה.

לגלות אחריות מנהיגותית על מנת למגר את מגיפת הקורונה
הרב ד"ר רצון ערוסי
חדש! אתה יכול להמשיך לגלוש באתר והשיעור ימשיך

עליך להרשם לאתר על מנת להוריד קבצים.

להרשמה | להתחברות

התנהלות ההנהגה והתקשורת מכשילים את המלחמה בקורונה

אינני בא ללמד סנגוריה על הממשלה, קטונתי באמת לדעת האם באמת היו כישלונות ואיזה היקף של כישלונות. אני כהדיוט כמו הרבה מאתנו לא רק היושבים בציון אלא בכל העולם כולו, רואים כיצד העניין הזה של הקורונה הוא תעלומה אדירה, חודשים כבר אנחנו בתוך הקורונה הזה, וכל מדעניי העולם מנסים להתמודד עם הנגיף הזה ולא יכלו, חרטומי מצרים השכילו להבין בזמנם שראו נגיף משונה אמרו 'אצבע אלוהים היא' למרות שבראשית דרכם ניסו להתכחש לדרכו של משה רבנו.
 
לצערנו טרם הגיעו למסקנה שאצבע אלוהים היא אבל בין כך ובין כך אנחנו רואים שקצרה יד המדענים מהושיע זה אומר בכה וזה אומר בכה, ולכן רבותיי מעבר לעניין הזה אם הממשלה כשלה או לא כשלה. עיננו רואות שהעובדה שכל יום מתייצבים מדענים וכל אחד נושב בעורפו של המדען האחר והציבור שומע ואיננו יודע מי צודק מדען זה או מדען זה. וכל יום יש דעה אחרת. אז אם כן אפוא כשיש מבוכה כזו אז בוודאי בוודאי שלא כל חלקי הציבור ממושמעים לקיים את ההוראות, ובוודאי ובוודאי שגם הממשלה מטלטלת בין דעות ובין תיאוריות שונות של מדענים, שהרי זוהי המגפה הנוראה הזו שכל האנושות מתמודדת איתה. 
 
לא רק אנשי המדע הם הם אשר גורמים למבוכה גדולה ולמשבר אמון אלא אנשי התקשורת, יום יום בכל מהדורת חדשות אתם יכולים לשמוע אנשי שידור צעירים או מבוגרים זה בכלל לא משנה באיזה ביטויים הם מתבטאים "כאוס" "בלאגן" וכל הזמן וכל הזמן הם משדרים על כישלונות על מבוכה על בלבול איך הם רוצים שהעם ישמע להוראות אם אכן באמת זוהי הנימה של הדברים שלהם. וכל פצפון קטן נהיה חכם גדול ויודע לבקר כאילו אם היינו נותנים להם את ההגה הם בוודאי היו מביאים את הספינה שלנו לחוף מבטחים, הלוואי, אם זה באמת כך הייתי במידי חותם לתת להם את הספינה לידיהם אוי לנו, קל לבקר.

זמן מלחמה לא הזמן לביקורת

מגפה זוהי מלחמה ובמלחמה לא מבקרים, בזמן זה צריך ליכוד של כל כוחות האומה. הביקורת צריכה להיות עניינית ודיסקרטית כדי לא להביך את העם. אם תהיה ביקורת רצינית על ההתנהלות ישאירו את זה לאחר מכן. מה אנחנו רואים בחיינו הפוליטים אנחנו רואים איזה ביקורת שחצנית נשכנית נוראית ולא שאני עכשיו חס על הנרדפים. אני חס על העם היושב בציון, כשהוא שומע דברים כאלה איך אנחנו רוצים שאכן באמת נשמע להוראות.
 

אין להתכנס לא לתפילות ולא להפגנות

אם בארזים נפלה שלבת, מה יגידו אזובי הקיר? אם הבג"ץ נותן הכשר להפגנות כאילו בהפגנות הנגיף בוודאי פוחד, כביכול הוא יודע שזה לשם שמיים ושאין דבר יותר נעלה מאשר זכות ההפגנה ושם הוא כביכול לא פועל, כשמדובר בהפגנות אין וירוס מאחר והבג"ץ נתן לזה הכשר. אני אומר את הדברים בצורה צינית כי כואב לי הלב, איזה מן הבל ורעות רוח, וכי באמת בגלל זכות ההפגנה אתם שופטי הבג"ץ מוכנים לאמר שזה בגדר יהרג ואל יעבור שזה קידוש שם הדמוקרטיה?! איפה נשמע דבר כזה? במיוחד שיהרג ואל יעבור הוא מופנה לאדם עצמו ולא שמותר לאדם להרוג אחרים ולא יעבור, בהפגנות מסכנים אחרים גם כן.  ואחרי הבג"ץ הבד"ץ במרכאות כאילו תפילות במקומות מסוימים יש צורך לעשות אותם בכל מחיר, איפה נשמר דבר כזה? איפה נשמע דבר כזה בתורת ישראל? הרי חמירא סכנתא מאיסורא הרי קדושת החיים בתורת ישראל אין לך יותר ממנה, הרי מחללים את השבת מחללים את יום הכיפורים כל שכן לבטל תפילה בציבור או כל מיני דברים כאלה רק בשביל לשמור על הבריאות של הפרטים וכל מכן של העם כולו. 
 
אני זועק ואומר, אל נא אחיי תרעו. אנחנו נמצאים כעת בסגר שהוא שנוי במחלוקת זה אומר בכה וזה אומר בכה, אבל הספינה כבר נמצאת בלב הים והיא מטלטלת אל תטביעו אותה אל נא אחיי תרעו הפסיקו עם התקשורת הבלתי אחראית הזאת. הפסיקו עם האופוזיציה הבלתי אחראית הזו הפסיקו עם פסיקות בלתי אחראיות לא בבג"ץ ולא בבד"ץ במרכאות. הפסיקו עם הדברים האלה. תנו שביתה לכל הדברים האלה. עד שנגיע למי מנוחות בעזרת ה' יתברך.
 
כבר היו דברים מעולם שאמרנו למשומדים אל תהיי תקווה וזה ברכה קבועה בתפילת שמונה עשרה כי עם ישראל נרדף ועם ישראל סבל כך אותו דבר היום ניתן היום לומר למכשילים אל תהיה תקווה, אל תכשילו את המלחמה בנגיף. עם ישראל לא יכול לשלם מחירים גבוהים. אני מתפלל שזעקה כזו אשר אולי תגיע אינני יודע לאוזניהם של רבים אולי אולי תשנה קצת את הכיוון ואולי בצירוף דבריו של הנשיא, אינני יודע דברי התחנונים וההתנצלות שלו בדברי זעקה של הדיוט כמוני ושל רבים כמוני אולי יסיעו במשהו ונתפלל לבורא עולם – אבינו מלכנו מנע מגפה מנחלתך ושלח רפואה שלמה לכל החולים במהרה וסלק שנאת חינם מתוכנו.
תאריך: 
17/09/20 כ"ח אלול התש"פ
x

Audio Playlist