די לשיח האנטישמי המערער על זכותינו לחיות בארץ הקודש

אתמול הופץ סרטון של חבר כנסת מטעם ישראל ביתנו. סרטון שמחייב תגובה וזאת משום שאותו חבר כנסת בתעמולה הפוליטית לקראת הבחירות חצה קווים ובהסטתו נגד החרדים היו לו התבטאויות אנטישמיות ואי אפשר לעבור על זה על סדר היום. ולא במובן של דע מה שתשיב לח"כ כזה אלא לקרוא למנהיגים עם ראש סיעת ישראל ביתנו לחשב מסלול מחדש ביחס למה שהם חושבים שלצורך תעמולת בחירות ניתן הכל לעשות.

צילום: פייסבוק ח"כ קושניר

אותו ח"כ טוען שיש מה שנקרא בדיקות של נידות ואשר מזדקקים לנשים מומחיות שיבדקו אם אותם מראות באו כתוצאה מנידה או מעניינים רפואיים בריאותיים שניתן באמצעותם לא לטמא את האישה אלא לטהרה לבעלה. ושאותם בדיקות מסובסדות על חשבון החיסונים נגד שפעת, ועוד כל מיני חסרים בענייני בריאות או עניינים אחרים. הכל בגלל כביכול המעט כסף הזורם בשביל אותן בדיקות.

תוכן הדברים ואופן הצגת הדברים ממש בעלי גישה אנטישמית. כך הוא אומר, אותם חרדים חיים על חשבוננו, לא משרתים בצבא. ולא עוד אלא מקבלים כספים על חשבוננו, על חשבון הבריאות, על חשבון דברים מאוד חיוניים. הם חיים על חשבוננו, הם חיים בזכותנו כך אומר אותו ח"כ נרעש באותו סרטון תעמולה לקראת הבחירות.

זוהי צורה של הסתה בעלת גישה אנטישמית מובהקת. תעמולה שכדי להשיג קולות, פועלת בשיטה של להכות את ענייני הדת. להכות את ענייני החרדים כדי לזכות בקולות חילוניים. יש סיעה שהתחילה בזה כבר לפני שנים רבות ועכשיו לצערנו, לדאבון ליבנו אביגדור ליברמן יו"ר סיעת ישראל ביתנו שאישתו חוזרת בתשובה, בנו חוזר בתשובה והוא מגדיר את עצמו כאיש ימין וחי בשיתוף פעולה מירבי מאוד בעבר עם גורמים דתיים וחרדים. לצערנו בבחירות האחרונות עשה תפנית גדולה מאוד כדי לרכוש את הבייס הפוליטי החילוני, ויוצא ומנגח כל הזמן את ענייני הדת והחרדים ומתאר את העולם החרדי בצורה מאוד כוללנית. כביכול בלי לימודי ליבה, כאילו אנשים מטומטמים ואנשים עניים וכך הוא פועל כדי להשיג קולות של הבייס החילוני.

הדברים האלה פסולים בתכלית הפסול. אבל הפעם אנחנו פונים אליו וכל כיוצא בו. חדלו הרע וזיכרון שבגלל שנאת חינם חרב בית שני. ובגלל שנאת חינם כזו חלילה, יש סיכון ממשי לעצם קיומנו כאן בארץ הקודש.

מהי שנאת חינם? אין שנאה בלי סיבה. אבל כשגורמים מסויימים כל אחד בטוח בצדקת דרכו, החילוני האידיאולוגי בטוח בצדקת דרכו, והדתי האידיאולוגי בטוח בצדקת דרכו, נאבקים זה בזה בצורה חסרת גבולות זוהי שנאת חינם, כי הרי כל אחד ואחד חושב שהוא צודק. ולכן זוהי שנאת חינם שמביאה להרס הבית, להרס הקיום שלנו.

כשיש ויכוחים בין ימין ובין שמאל, כשאלו חושבים שהם דואגים לטוהר כפיים וניקיון וערכים. ואלו חושבים שהם דואגים לטובת המדינה, לטובת העם, כל אחד בשלו. הרי המאבקים ביניהם הם בבחינת חינם, כי כל כך אחד ואחד יש לו סיבה. זה לא סתם שנאה. ואם כן איפוא יכולה להגיע חס וחלילה שנאה כזו להרס הקיום אם לא יודעים לשים גבולות לשיח הציבורי הזה. כך גם בעניינים הללו שענייני הדת. העובדה שמגיעים אותם חברי כנסת מאותה סיעה לביטויים אנטישמיים כבר מצביעה שהם עברו את הקווים לכל הדעות.

אנחנו אחים בני עם אחד אנחנו. אתה טוען שלא מגיע לנו כספים, יהיה ויכוח. נראה כמה התרבות החילונית מקבלת מיליונים, מיליוני עתק לתיאטרונים של זימה, לתיאטרונים של פריצות, לתיאטרונים אשר מציגים שם דברים אנטי מדינת ישראל. וכי שם אתה יושב בשקט? וכאן אתה אומר זה על חשבון החיסונים?! אותם פרוטות מועטות זה על חשבון החיסונים? אתה רוצה להסית שכאילו הנפטרים נפטרו בגלל הדתיים והחרדים? זו הסטה אנטישמית!

אתה בא ואומר שאנחנו, העולם החרדי חי בזכותך? וזה גלגל חוזר, הרי מיד אחרי שאותו ח"כ הפיץ את הסרטון עלו תגובות של חרדים אשר באים ואומרים, ספק אם בכלל הוא יהודי. צריך לבדוק אם בכלל הוא יהודי. כמה עולים מרוסיה אינם יהודים לחלוטין והגיעו לכאן בזכות חוק השבות שמזכה גם את הסבא. אם הסבא יהודי אז הצאצאים שלו יכולים להגיע לכאן. וכי באמת נפתח מערכה כזו ונאמר, בוא נבדוק אם אתה בכלל יהודי?! חלילה. בני עם אחד אנחנו ובדרכי אהבה נתקרב זה לזה וננסה להבין את חילוקי הדעות. ננסה למצוא דרך. 

כיצד לא רעד להסית את החברה הישראלית בצורה של אנטישמיות?! הרי אנו בעידן של אנטישמיות עולה באירופה ובמערב, אנטישמיות שעולה על גדותיה ותובעת קורבנות. כבר אין בטחון בשום קהילה יהודית בחו"ל ואפילו לא בבית עלמין יהודי בחו"ל בגלל כל האנטישמיות העולה וגואה. אז נפתח עוד אנטישמיות ישראלית, מבית, תוצרת בית, תוצרת כחול לבן? האמנם כך באמת?

עצרו! זו קריאת קודש! קריאת קודש לאביגדור ליברמן, תראה לאן זה מידרדר, עצור, יש גבול, יש גבול לכל תעלול. יש כאן מדרון חלקלק מאוד מאוד. יש לך זכויות גדולות מאוד, עלית אתה והמון מעולי רוסיה לארץ הקודש בגלל אהבתכם לארץ, בגלל בטחונכם ביהדותכם, זה דבר גדול, זה דבר אדיר, אף אחד לא מכחיש את זה. אבל, סוף, סוף בני עם אחד אנחנו, צריכים לדעת את גבולות השיח הציבורי. לא להידרדר להגיע למצב כזה. זה חורבן. אין חורבן יותר גדול מכך וצריך לעצור בעד הדבר הזה.

אמר מי שאמר, אתם אומרים שאנחנו חיים על חשבונכם, הרי כל ארץ ישראל נתונה בויכוח עולמי, ומחרימים אותנו בגלל זה שאנחנו נמצאים כביכול על חשבון הפלסטינאים. אם יש צידוק לעצם היותנו כאן, זה מה שאמר בן גוריון שהתנ"ך זה הקושאן שלנו. מי שומר על התנ"ך? מי אשר אינו הולך על פי התנ"ך? אז יוצא איפוא שאם יש לנו זכות קיום כאן, זה בזכות השומרים את התנ"ך והם חיים על פי התנ"ך ולא הללו שלא חיים על פי התנ"ך. אז אם כן, אתם איפה חיים על חשבוננו. אתם נמצאים כאן בזכותנו. כלום אני אעז לומר את הדבר הזה כפרופוגנדה? רק כתשובה אליו אני אומר את הדבר הזה. אבל הייתי רוצה שלא להגיע בכלל לדבר הזה. אני לא רוצה להמשיך בויכוח כזה. אני רוצה ויכוח של שיח ציבורי, של אחים, בני עם אחד, באהבה, בתובנה להבין ולהתקרב זה אל זה ולא להתרחק ולקטרג. ובוודאי ובוודאי לא להגיע לשיח של אנטישמיות.

אני מקווה שהדברים הללו אכן יפלו על אוזן קולטת, על לב קולט, כדי להציל חס וחלילה מחורבן הקיום שלנו שזכינו לו אחרי אלפי שנים. והקדוש ברוך הוא יסייענו שיסלק שנאת חינם מתוכנו.

תאריך: 
01/01/20 ד' טבת התש"פ
x

Audio Playlist