הפרדה מגדרית או שמירה על אינטימיות נשית? עם ישראל בכותל המערבי הכריע

הרב ד"ר רצון ערוסי, רבה של קרית אונו וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל, תוקף את החלטת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד דינה זילבר על החלטתה לכפיית ערבוביה מגדרית גם על חברות המקפידות על הפרדה שמטרתה היא שמירה על כבוד האישה. הרב קובל על ניצול החוק והחופש העיתונאי ככלי תעמולה לערבוב מגדרי, "האם זו לא פגיעה בכבוד האדם וחירותו? האם זו לא החלטה לא דמוקרטית?"

הרב מבקר גם את התמיכה העיתונאית לה החלטתה זוכה, בביקורת חריפה מדגיש הרב נגד דבריו של העיתונאי אריה גולן בראיון עם ראש עיריית רהט, בו כינה הקמת בריכה נפרדת בעירו - "פיגור".

"יש אנשים אליטיסטים שסוברים שזו הנאורות ומי שחושב אחרת זה פיגור. אני תמה האם כל היהודים הדתיים והדתיות, אקדמאים, מוסלמים רופאים ורופאות, אחים ואחיות הם מפגרים, בגלל שהם שומרים על הצניעות", אומר הרב ערוסי לערוץ 7.

הוא מוסיף, "בוא נחשוב מה היה קורה אם חלילה יהודי היה אומר כלפי החברה החילונית ששם אין הפרדה מגדרית, שהם כ'בהמות נדמו'. בערב יום הכיפורים, כשרואים שכל עמך ישראל מתאחדים סביב היום הקדוש רואים שבפנימיות יש קשר עמוק למסורת, למה להטיל מום ולומר שמי שכן שומר על הפרדה מגדרית הוא מפגר? אפשר להתווכח, צריך לשמור על שיח מכבד".

הרב ערוסי חושב כי המאבק נגד ההפרדה בין נשים לגברים פוגע בדמוקרטיה. "שמעתי שקיימו הפגנה נגד עצרת התעוררות בחיפה, בגלל שיש שם הפרדה בין גברים לנשים. אני תוהה היכן כאן הדמוקרטיה בעיסוק בצרכים דתיים? הרי זו כפייה אנטי דתית.

''כל מי ששייך למגזר הדתי יודע שהפרדה מגדרית אינה הדרת נשים אלא האדרת נשים. יש כאן תובנה אמיתית שזה הכבוד של האישה. ואז באים וכופים על אנשים שרוצים הפרדה שלא תהיה הפרדה".

פורסם לראשונה באתר האינטרנט של ערוץ 7

תאריך: 
18/09/18 ט' תשרי התשע"ט
x

Audio Playlist