״אוי לנו שכך נוהגים באדם שהתאלמן״

פורסם לראשונה באתר חדשות ערוץ 7

הרב ד"ר רצון ערוסי חבר מועצת הרבנות הראשית ורבה של קרית אונו קורא לחברי האופוזציה לחזור בהם מהחלטה שלא להתקזז עם ח"כ יהודה גליק שרעייתו נפטרה.

"אני מזועזע, ח"כ גליק שרעייתו זכרה לעולם הבא נסתלקה בדמי ימיה ולא מוכנים להתקזז הרי זו פוליטיקה שיורדת לביבים. בושה וכלימה לנצל מציאות עגומה שכזאת, זו בושה וכלימה האם זו נקראת דמוקרטיה?"

״זו פוליטיקה זולה, אוי לנו שאנחנו מגיעים לדמוקרטיה כזאת עלובה. אני קורא להם להציל את הדמוקרטיה, להציל את חופש הפרט, להציל את השוויון בין בני האדם, להציל את הערכים האנושיים שיש במדינת ישראל" .

לדבריו חברי הכנסת שמתנגדים לחוק המרכולים הם אלה שנוהגים בצביעות, "אני לא מאלה שמצדד בחוקים שמסייעים לענייני הדת. אבל כאן יש צביעות גדולה מאוד מצידם של אותם חברי כנסת לא דתיים.

״מדוע אותם אנשים חילונים שרוממות חופש הפרט בגרונם לא מגנים על אותם עובדי מרכולים שיאלצו לעבוד בשבת. השבת היא ערך משפחתי, אישי ואנושי שהקב"ה העניק לעולם כדי שאדם לא יהפוך לעבד, אפילו החמור והשור צריכים לנוח בשבת. האם לבן אדם לא מגיע לנוח בשבת?

״זה פופוליזם זול, האם העובדים לא זכאים למנוחה? הם צריכים לעבוד כדי להאכיל את אותם מטיילים או אנשים שלא הספיקו לקנות לפני שבת. האם אני אצטרך לוותר על מקום העבודה שלי כי אני לא רוצה לעבוד בשבת האם זה כן הגון?".

הרב ערוסי טוען כי אותם פוליטיקאים שיוצאים נגד החוק הם אלה שמתוך חוסר אחריות גורמים לפילוג בעם, "החוק הזה הוא חוק אנושי וגם ככה הסטטוס קוו בעניין השבת הופר והופר מאז ימי בן גוריון. בהתחלה פתחו תחנות דלק ואחר כך מסעדות כדי לאפשר לאותם מטיילים לתדלק את מכוניתם ואת עצמם וזה על חשבון אותם עובדים שצריכים לעזוב את משפחותיהם.

״וכך צעד אחר צעד הסטאטוס קוו הופר, חוק המרכולים בא לאזן קצת את המציאות הייתי מצפה מאותם חילונים להגן על חופש הפרט, על העובדים שרוצים לנוח ולהיות עם המשפחות שלהם. ובמקום לנהוג באחריות הם אומרים שבגלל החוק הזה יותר אנשים יחללו שבת. בוודאי שעם הסתה כזאת הם גורמים ליותר חילול שבת".

תגיות: 
תאריך: 
11/01/18 כ"ד טבת התשע"ח
x

Audio Playlist