את כבוד האישה וכבוד האדם קיבלו אומות העולם מתורת ישראל

הרב רצון ערוסי יוצא להגנת הרבצ"ר החדש וחושף את צביעות המבקרים. "תראו איפה יש הכי הרבה הטרדות מיניות ומי חי עם ידועות בציבור".
פורסם לראשונה באתר ערוץ 7

הרב ד"ר רצון ערוסי, רבה של קרית אונו וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל, קורא למבקריו של הרב הצבאי הראשי המיועד הרב אייל קרים להתנצל בפניו ולעשות חשבון נפש עם כישלון החילוניות, כלשונו, בכל מה שקשור לפגיעה בכבודן של נשים.

''הם מדברים על כבוד האישה אבל תראו כמה הטרדות מיניות בקרב נכבדי ומנהלי המדינה, בצבא, במשטרה בפרלמנט ובעיריות", אומר הרב ערוסי. ''אתם נכשלתם ביכולת לגשר בין הרצוי למצוי כי לא הלכתם בדרך התורה.

''רק לאחרונה התבשרנו על שופט בישראל שתומך במיסוד הזנות, בו בשעה שידוע שאותן נשים שעוסקות בכך עושות זאת מתוך מצוקה שבהן הן נמצאות".

בנוגע לסוגיית ''אשת יפת תואר'', הרב ערוסי מסביר כי אין היתר לאנוס אישה גויה בעת מלחמה. ''תורת ישראל אמרה שאם חלילה יצרך גבר עליך, אז התורה מציעה לך לא להגיע לעבירה ולכן חכמי ישראל מנתבים את הנכשל איך למזער את הנזק ובאלו תנאים''.

הרב ערוסי מגדיר את ההתקפות על הרב קרים כמתקפות על תורת ישראל, "יש כאן ציד מכשפות, בעיקר כשמדובר במועמד דתי. הרב קרים הוא תלמיד חכם מובהק עם מידות תרומיות, שיודע לשלב תורה ודרך ארץ. עושים לו בית דין שדה, אבל הוא לא הכתובת, אלא הדת היא הכתובת.

''הם רוצים להכפיש את תורת ישראל להראות שהיא ארכאית. ואני אומר לכל אנשי הציבור, את הערכים של כבוד האדם וחירותו וכבוד האישה קיבלתם מתורת ישראל. אצל אומות העולם במשך שנים האישה נוצלה בצורה המחפירה ביותר. תורת ישראל גאלה את כבוד האדם וכבוד האישה''.

הרב ערוסי קורא להתנצל בפני הרב אייל קרים ומזהיר כי תוקפיו פוגעים גם בדמוקרטיה. "איך אתם יכולים להגיד לבן אדם 'אל תגיד מה שכתוב בתורה כי אחרת אתה לא ראוי להיות רב'?

"האם כך תדברו לחוקרים באקדמיה שלא יחקרו נושאים לא רצויים כמו למשל תורת הנאציזם? מילא תגידו שאתם לא רוצים את ההלכה, אבל איך אתם יכולים להגיד לרב איך לפסוק הלכה בכל נושא שהוא כולל בשירת נשים?

''תראו את ההתקפות שלכם אפילו נגד אנשי הציונות הדתית שעושים גשרים בין התורה לעם, גם אותם אתם פוסלים, אז מי הפרטנר שלכם?".

תאריך: 
14/07/16 ח' תמוז התשע"ו
x

Audio Playlist